Wyszukiwarka

Kategorie produktów


Polecamy szeroki wybór artykułów szkolno biurowych oraz pomocy edukacyjnych
 

Nowości wydawnicze

Łemkowskie wesele w Świątkowej Wielkiej to monografia poświęcona obrzędom weselnym Łemków mieszkających na terenach Beskidu Niskiego. Akcja Wisła z 1947 roku zamknęła pewien etap historii Polski. Rusini wysiedleni z rodzinnych ziem rozjechali się po świecie. Tylko niewielka część została, nieliczni wrócili. Jednym z Łemków mieszkających w Świątkowej Wielkiej znanej z bezcennej cerkwi pod wezwaniem Michała Archanioła jest autor książki Bolesław Bawolak, urodzony w nieistniejącej już wsi Świerzowa Ruska - dziś leżącej na terenie Magurskiego Parku Narodowego. Po osadzie w której mieszkało onegdaj 450 ludzi pozostały już tylko resztki cerkwiska i przepiękna droga na Majdan.  O tym zakątku Beskidu Niskiego piszemy tutaj, kto nie był, niech zobaczy na własne oczy…
A Łemkowskie wesele w Świątkowej Wielkiej to unikatowe, liczące blisko 600 stron dzieło o zanikającej i zapominanej kulturze nierozerwalnie związanej z południową Polską. Pozycja nie tylko dla historyków, etnografów czy etnologów lecz także dla ludzi pragnących poznać świat Łemków, ich życie, zwyczaje i kulturę.  
 

Aukcje charytatywne

W tym momencie nie prowadzimy żadnej aukcji charytatywnej
 
Zapraszamy wszystkich na południe Polski.
Z książką w Bieszczady i Beskid Niski

Razem z książką odwiedzamy najpiękniejsze zakątki Bieszczad i Beskidu Niskiego. Odwiedź razem z nami Nieznajową, magurskie lasy czy rymanowskie depataki. Zapraszamy w podróż po Świerzowej Ruskiej leżacej w Beskidzie Niskim na terenie magurskiego Parku Narodowego.
 

Nasza strona: Bocian czarny nad Świerzową Ruską

Witamy na naszej stronie!

W naszym Antykwariacie internetowym znajduje się obecnie 34459 książek. Ze względu na stale wzrastającą ilość książek, podzieliliśmy nasz antykwariat książkowy na cztery główne działy: Antykwariat Naukowy, Antykwariat Literacki, Antykwariat Humanistyczny i część hobbystyczną.